September 14, 2020
Shopify development

Shopify Development, czyli czego możesz się spodziewać po współpracy z agencją?

Jeśli chcesz dostosować Shopify do swoich potrzeb, dodając kolejne funkcjonalności lub personalizując szablon, to nie obejdzie się bez pracy nad Shopify Developmentem. Jaki jest zakres prac Shopify Developera i jak pracują agencje Shopify? Zapraszamy do czytania.

Bez względu na to czy przenosisz swój sklep stacjonarny do świata e-commerce, czy też zamierzasz wziąć się za migrację sklepu z innej platformy na Shopify, pewnie zastanawiasz się nad tym, jakie funkcjonalności dodać do platformy, czy napisać własne rozwiązania oraz w jaki sposób dostosować szablon sklepu do swoich potrzeb. W tym artykule opowiemy ci, jak wygląda współpraca po naszej stronie, a także porozmawiamy o tym, na co powinno się zwrócić uwagę planując Shopify Development.

Jesteśmy pierwszą i największą agencją Shopify w Polsce, która zajmuje się wyłącznie sklepami na platformie Shopify. Stworzyliśmy dziesiątki sklepów, z którymi nadal współpracujemy przy ich utrzymywaniu i rozwoju. Mamy przyjemność pracować i zarządzać ponad 20 sklepami w subskrypcji Shopify Plus. Czego się nauczyliśmy o Shopify Development?

Zakres usług Shopify Development

Wiele osób ceni sobie Shopify za możliwość szybkiego startu sklepu. Zakładając sklep, musimy jedynie wybrać szablon, wgrać produkty, zintegrować się z systemami płatności i kurierami. Dowodem tego, jak szybko jesteśmy w stanie uruchomić sprzedaż, jest nasz poradnik, gdzie pokazaliśmy, jak zakładamy sklep na Shopify krok po kroku, a także nasze case study, w którym opisaliśmy proces uruchomienia dwóch sklepów internetowych w zaledwie jeden dzień.

Jednak wraz z rozwojem Twojego  biznesu, potrzeby rosną. Nie wystarczy nam podstawowa customizacja szablonu, w której to dodajemy logo, zmieniamy czcionki i kolory, aby odpowiadały naszej marce. Chcemy dodać nowe podstrony, wdrożyć nowe integracje, zoptymalizować ścieżkę zakupową lub poprawić performance strony. Wtedy właśnie potrzebna jest nam wiedza programistyczna. To czas, kiedy szukamy pomocy u agencji, która ma doświadczenie w Shopify development.

Shopify development - jak rozwinąć sklep na Shopify?

  • tworzenie dodatkowych podstron - każdy szablon Shopify ma swój własny układ i rodzaj podstron; wielu użytkowników korzysta z pomocy developera, kiedy chcą  dodać nowe podstrony i dostosować je do wyglądu swojego sklepu;
  • tworzenie dodatkowych sekcji w obrębie szablonu - aby edytować szablon, używamy Theme Kita; nie polecamy edytowania szablonów „na żywo” tj. w edytorze Shopify; jest to możliwe, ale aby uniknąć nieprzyjemności, lepiej rejestrować zmiany w repozytorium i wgrać, kiedy wszystko jest gotowe;
  • wdrożenie integracji - Shopify App Store zawiera dwa tysiące aplikacji, które ułatwiają sprzedaż, marketing i optymalizację sklepu; potrzebujesz wstawić pop-up na stronę, a może chcesz zbierać recenzje? Wystarczy skorzystać z gotowego rozwiązania;
  • pomoc z zewnętrznymi integracjami - takie rozwiązania to zazwyczaj integracje z  bramkami płatności i kurierami; jesteśmy autorami integracji z Przelewy24 (zapytaj nas o dostęp) oraz integracji do obsługi wysyłek przez DPD, DHL, UPS więcej przeczytasz w poście o polskich kurierach.
  • napisanie pluginów - jeżeli nie możesz znaleźć wtyczki w Shopify App Store, istnieje możliwość napisania własnej, jednak do tego niezbędna jest wiedza i doświadczenia; jesteśmy twórcami kilku rozwiązań i chętnie pomożemy ci w napisaniu oryginalnego pluginu;
  • usprawnienie SEO sklepu - Shopify pomaga sklepom w podstawowej optymalizacji np. ułatwia dodawanie metaopisów i metatytułów, a także szablony sklepów i checkout jest dostosowany do urządzeń mobilnych, lecz przy dużej konkurencji, takie działania nie wystarczą; pomożemy ci w pozycjonowaniu twojego sklepu na Shopify w wyszukiwarkach internetowych;
  • optymalizacja działania strony - performance to jeden z najważniejszych czynników, świadczących o jakości sklepu internetowego; aby strona działała bez zarzutu, warto zdecydować się na optymalizację działania strony tzw. performance optimization, wiąże się to z pracami nad front-endem i optymalizacją kodu
  • migracja sklepu do Shopify - w poprzednim artykule pisaliśmy więcej o przeniesieniu sklepu internetowego z Magento, BigCommerce, WooCommerce i pozostałych platform sklepowych do Shopify, wiele firm e-commerce decyduje się na ten krok, ponieważ Shopify oferuje łatwe wejście na rynki zagraniczne;
  • Shopify maintenance - pomimo tego, że większość aktualizacji Shopify przebiega automatycznie, twój sklep może wymagać opieki doświadczonego developera, zwłaszcza gdy dysponujesz szerokim portfolio produktów, masz dużo wtyczek bądź integracji z zewnętrznymi serwisami, a może chcesz dodać nowe funkcjonalności? Możemy się tym zająć, pracując w trybie maintenance.

Czego możesz się spodziewać w ramach Shopify Development?

Współpracujemy ze sklepami na całym świecie. Większość naszych klientów to firmy zagraniczne. Nasi specjaliści zajmują się w pełni pracą związaną z Shopify Development i projektowaniem dedykowanych szablonów. Daje nam to ogromne doświadczenie w tworzeniu sklepów internetowych na tej platformie. Jaki system współpracy wypracowaliśmy przez lata pracy przy Shopify Development?

Jak wygląda komunikacja?

Jeśli chodzi o sposób komunikacji, to niczego nie narzucamy. Z chęcią dostosujemy się do ciebie i przyjmiemy twój sposób kontaktu np. Slack, Basecamp, Trello, Jira (albo kombinacja kilku sposobów). Będziemy cię informować o postępach pracy na bieżąco.

Jaką mam pewność, że dostaje wartościowe rozwiązanie?

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, aby testować stworzone przez nas rozwiązanie, więc nie martw się Quality Assurance jest częścią procesu Shopify Development. Nam też zależy, aby wszystko działało, jak należy.

Czy mogę liczyć na wsparcie po zakończeniu projektu?

Tak, pozostajemy w kontakcie i pomożemy ci w następnych projektach. Start sklepu wcale nie oznacza koniec naszej współpracy. Wręcz przeciwnie - często jest to dopiero początek ciągłego ulepszania witryny, tak aby zwiększyć sprzedaż i usprawnić doświadczenie odwiedzających oraz zarządzanie sklepem.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas

Zapytaj nas o Shopify Development

Jeśli sprzedajesz niestandardowy produkt lub chcesz zbudować oryginalne rozwiązanie dla sklepu na Shopify, nasz zespół służy pomocą. Dodanie nowych funkcjonalności, personalizacja szablonu, napisanie dedykowanych skryptów, nie są dla nas tajemnicą. A może jeszcze zastanawiasz się, czy Shopify jest dla ciebie? W takim razie zachęcamy cię do zapoznania się z pozostałymi artykułami na naszym blogu lub śledzenia naszego fanpage’a na Facebooku.

Może zainteresuje Cię również:

July 3, 2020

Jak sprzedawać produkty cyfrowe na Shopify? E-booki, kursy, grafiki i inne

Masz opracowaną i zrealizowaną treść e-booka, kursu lub audiobooka, a wszystko, czego potrzebujesz do startu to kanał sprzedaży? W tym artykule podzielimy się z tobą naszą wiedzą odnośnie realizacji sprzedaży video szkoleń, e-booków i innych produktów cyfrowych przez platformę Shopify.

Czytaj dalej