April 28, 2020
Sklep od zera

Sklep internetowy w 1 dzień: Podwójne Case Study

Sytuacja wywołana pandemią sprawiła, że wiele firm doświadczyło konieczności posiadania kanału sprzedaży online. Po początkowej fazie szoku, niedowierzania, często również rozpaczy i załamania, przedsiębiorcy zaczęli brać sprawy w swoje ręce i poszukali nowych punktów sprzedaży, takich jak sklep internetowy, który wcale nie wymaga wiedzy technicznej.

Część firm z branży restauracyjnej rozpoczęła sprzedaż wysyłkową i z odbiorem własnym decydując się głównie na zamówienia telefoniczne, składane przez Messenger lub ewentualnie szybkie dołączenie do portali typu Pyszne.pl, Uber Eats czy Wolt. W porównaniu do tego pierwszego rozwiązania (telefon i Messenger) posiadanie własnego sklepu internetowego umożliwia klientom na szybsze przeglądanie oferty, złożenie zamówienia i dokonanie płatności online. W zestawieniu z portalami oferującymi dowóz jedzenia, własny sklep daje jednak pewną niezależność, oszczędność i pewność, że użytkownik nie wybierze jednak innej restauracji po tym, jak zostanie przekierowany do portalu.

Jak dinette rozpoczęło sprzedaż z Shopify przez weekend?

dinette do wyjątkowe miejsce na wrocławskiej mapie gastronomicznej. Jest to również jeden z klientów, który pracuje z nami od wielu lat. Dlatego też, gdy któregoś piątkowego wieczoru otrzymaliśmy telefon z prośbą o pomoc w ratowaniu restauracji, zmuszonej przez pandemię do zamknięcia, zaczęliśmy działać jeszcze tego samego dnia. 

Konfiguracja sklepu, dostosowanie darmowego szablonu, uzupełnienie sklepu kilkunastoma wybranymi produktami było kwestią jednego dnia. W poniedziałek dinette mogło już ruszyć ze sprzedażą produktów i odbiorem zamówień na miejscu. A umowa z operatorem PeP Online (Polskie ePłatności Online - dawniej Paylane) była gotowa już po kilku dniach, dzięki temu klienci mogli dokonywać płatności elektronicznych. Jeśli zajrzycie na stronę dinette, to zauważycie, że nie jest może jakoś specjalnie atrakcyjna wizualnie, ale znakomicie spełnia swój cel - umożliwia szybką, intuicyjną i bezproblemową sprzedaż. 

Wierni klienci restauracji nie zawiedli i już od pierwszego tygodnia wyniki sprzedaży pozwoliły optymistycznie patrzeć w przyszłość. Po kilku tygodniach od startu wiemy, że sprzedaż online pomogła uratować miejsca pracy i restaurację, a kiedy wszystko wróci do normalności (jaka by ona nie była), to będzie stanowił atrakcyjne źródło dodatkowych przychodów. 

Jeżeli chcecie poznać więcej szczegółów na temat historii dinette, odsyłamy Was do artykułu w magazynie Forbes. 

Fot.: Materiały prasowe/Dinette


Idąc za ciosem: sklep Shopify dla cukierni Gigi

Mając pewność, że nasze rozwiązanie sprawdzi się boju, zaczęliśmy oferować Shopify kolejnym klientom. Kilka dni temu uruchomiliśmy sklep dla jednej z najlepszych (naszym zdaniem najlepszej) wrocławskich cukierni - Gigi. I tym razem klienci nie zawiedli i składali zamówienia na swoje ulubione wypieki. A przy okazji okazało się, że cukiernia ma wiernych klientów nie tylko w najbliższej okolicy, ale w całym Wrocławiu, okolicznych miejscowościach… ba w całej Polsce! Koniecznie zamówcie drożdżówki maślane, przy okazji przekonacie się, jak proste są zakupy z Shopify. 


Fot.: Materiały prasowe/Gigi Cukiernia

Inne pomysły na sprzedaż z Shopify

Nie tylko gastronomia może prowadzić sprzedaż poprzez sklep internetowy na Shopify. Także inne przedsiębiorstwa, nie tylko te, co prowadzą sprzedaż jednorazową, mogą skonfigurować Shopify w sposób, który będzie pozwalał im na efektywne prowadzenie firmy. Dzięki licznym rozszerzeniom, wtyczkom i aplikacjom Shopify pozwala na prowadzenie biznesu online na wiele alternatywnych sposobów:

- możliwa jest m.in. sprzedaż abonamentowa produktów - możesz oferować swoim klientom cotygodniową dostawę Twoich produktów w zamian za stałą opłatę pobieraną z karty kredytowej;

- część restauracji i piekarni przesiadła się w autobusy i prowadzi sprzedaż w wyznaczonych godzinach i dniach tygodnia na różnych ulicach/osiedlach w mieście. Shopify posiada aplikacje pozwalające na złożenie zamówienia online i wskazanie dnia, godziny i miejsca odbioru swojej paczki.

Platforma Shopify może być dostosowana do twojego biznesu, czy oferujesz unikalny sposób dostawy (foodtruck), czy prowadzisz sprzedaż cykliczną, a może nawet nie sprzedajesz produktów a usługi - Shopify może być skonfigurowane pod twoją działalności.

Czy to działa?

Jesteśmy przekonani, że jeżeli tylko posiadasz dobry produkt, bazę klientów obserwujących Twoje profile społecznościowe, to jesteś w stanie z sukcesem rozpocząć sprzedaż w Internecie i uratować, a nawet rozwinąć swój biznes. Część z takich pomysłów przedstawiliśmy w poprzednim artykule: Jak przenieść swój biznes do Internetu? Posiadasz potrzebną ci infrastrukturę i sieć kontaktów do tego, aby ruszyć z e-sklepem i z powodzeniem sprzedawać online. W tej chwili pracujemy nad kolejnymi sklepami „na szybko” - zarówno dla małych przedsiębiorców, a także globalnych marek, które przespały moment uruchomienia cyfrowego kanału sprzedaży. 

A kiedy sytuacja na rynku się unormuje, zostaniesz z dodatkowym kanałem sprzedaży, który będzie generował dodatkowe przychody. Być może jest to też szansa na zmianę modelu biznesowego i sprzedaż wysyłkową wybranych produktów na cały kraj, co pozwoli ci rozwinąć swój biznes w sposób, o którym wcześniej nie myślałeś lub nie uważałeś za możliwy.

Chcesz dowiedzieć się nieco więcej o tym, dlaczego warto wybrać Shopify? Wecanfly jest partnerem Shopify w Polsce - napisz do nas lub zadzwoń. Chętnie poszukamy wspólnie rozwiązania. 

Może zainteresuje Cię również:

April 16, 2020

Sklep na Shopify, jako przepis na kryzys? Co powinieneś wiedzieć na początek

Sytuacja panująca na obecnym rynku zmusiła wiele biznesów do rozpoczęcia sprzedaży online. Możliwe, że ty również zastanawiasz się nad otwarciem sklepu e-commerce i szukasz odpowiedniej platformy, która sprostałaby twoim wymaganiom. Mamy szerokie doświadczenie w zakładaniu i optymalizacji e-sklepów. Sprawdź, czego się nauczyliśmy.

Czytaj dalej