September 15, 2020
UX Design

Shopify Design, kiedy warto zainwestować w indywidualny projekt?

Shopify ma szeroki wybór atrakcyjnie wizualnych szablonów, które w zupełności wystarczą do szybkiego uruchomienia sprzedaży. Dla tych z nas, którzy pragną dedykowanych rozwiązań, możemy zaprojektować oryginalny szablon od zera. Zobacz na, czym polega projektowanie szablonu sklepu Shopify.

Każdy nowy użytkownik na Shopify może samodzielnie wybrać jeden z dostępnych szablonów i dostosować go do swojej marki, zmieniając kolory, czcionkę, dodając tekst i obrazki. Jeśli przeszedłeś przez nasz poradnik, gdzie pokazaliśmy, jak założyć sklep kompletnie od zera, to już to wiesz. Niektóre z tych szablonów są kompletnie darmowe. Pozostałe kosztują od 160 do 180 dolarów. Szablony różnią się funkcjonalnościami, ale początkujący właściciele e-commerce cenią je sobie za wygodę i dbałość o UX. Co w takim razie sprawia, że niektórzy sprzedawcy decydują się na własny projekt i proszą nas o unikalny Shopify design?

Shopify Design - kiedy warto zainwestować w projekt?

Jako agencja Shopify z wieloletnim stażem, mieliśmy przyjemność projektować i wdrażać wiele sklepów na Shopify. Możemy pochwalić się wieloma realizacjami, ale czy to oznacza, że każdy, kto zakłada działalność e-commerce, potrzebuje oryginalnego szablonu?

Według badań InVision (narzędzia do tworzenia prototypów stron i aplikacji) w 94% przypadkach to design decyduje o pierwszym wrażeniu odwiedzających stronę. To oznacza, że wygląd sklepu e-commerce ma duży wpływ na to, co użytkownicy o nas myślą, a co za tym idzie, czy kupią nasze produkty i będą do nas wracać. Jeśli zadbamy o przejrzysty i funkcjonalny projekt, to możemy przekonać do siebie naszych odwiedzających.

screen sklepu, który skorzystał z usługi Shopify Design
Nasza realizacja: Have a nice art - sklep na Shopify, który sprzedaje zestawy produktów

Customizacja gotowego szablonu Shopify wystarczy na start, ale kiedy rozpoznać, że potrzebujesz stworzyć Shopify Design od zera?

  • masz niestandardową ścieżkę użytkownika - być może sprzedajesz zestawy produktów, np. komplet plakatów od Have a nice art
  • masz niestandardowy produkt - dostosowujesz produkt do preferencji, potrzeb itd. kupującego, np. konfigurator gorsetu Just Beck
  • potrzebujesz spersonalizowanego checkoutu - wybierając Shopify Plus, możesz całkowicie zaprojektować checkout, na pozostałych planach możesz jedynie zmienić kolory i dodać logo;
  • prowadzisz sklep rozpoznawalnej marki - i dlatego chcesz zadbać o to, aby sklep wyglądał wyjątkowo

Jak wygląda usługa Shopify Design?

Jest wiele powodów, dla których możesz zdecydować się na usługę Shopify Design, ale jak będzie przebiegała współpraca z agencją Shopify? Projektując sklep od zera, musimy przejść przez wszystkie etapy budowania strony internetowej: poznać twój biznes, użytkowników i zbudować i przetestować kilka prototypów, na podstawie których powstanie projekt interfejsu. Rezultatem naszych działań jest strona, która jest zoptymalizowana pod kątem User Experience.

Shopify Design dla Just Beck
Nasza realizacja: Just Beck - konfigurator, który pomaga klientom wybrać odpowiedni gorset

Co wchodzi w skład naszych kompetencji?

  • UX i UI Design
  • Shopify Development
  • Audyt UX
  • Optymalizacja Shopify

sklep Bitterswett skozystał z usługi Shopify Design
Nasza realizacja: sklep Bittersweet in one-page checkout

Jak wygląda projektowanie unikalnego szablonu Shopify krok po kroku? Składa się z sześciu kroków, po których otrzymujesz zadbaną, sprawną i szybko ładującą się stronę.

1. Kick-off

Każdy projekt zaczynamy od spotkania. Dlaczego? Chcemy jak najlepiej poznać twój biznes i zorientować się, jakie masz potrzeby oraz jakie potrzeby ma twój klient docelowy. To ważne, aby zrozumieć twojego klienta, ponieważ koniec końców to twój klient najczęściej będzie używał twojej strony i to on ma się czuć komfortowo. Jako artefakty tego kroku budowy sklepu na Shopify, tworzymy Customer Journey Map, czyli mapę, która pokaże nam ścieżkę twojego klienta, która uwzględnia momenty przed i po zakupie, a także Persony, czyli sylwetki, które reprezentują każdą grupę klientów docelowych, do których ma dotrzeć twój sklep.

2. Prototyp

Wiemy po co i dla kogo jest twój sklep. Zebraliśmy wszystkie niezbędne informacje. Czas wziąć się za projekt sklepu na Shopify. Zanim dodamy kolory, interakcje, treści i opisy, poświęcimy czas na eksplorację pomysłów, jak przygotować intuicyjną, dobrze funkcjonującą stronę, na której twoi klienci będą czuli się swobodnie. Wynikiem naszej pracy na tym etapie będzie prototyp. Co to jest? To model twojej strony, który pozwoli nam zobrazować funkcjonowanie strony, architekturę informacji i przejść przez ścieżkę użytkownika. Jeśli projektujemy niestandardowe rozwiązanie, to każdy prototyp przechodzi przez testy z użytkownikami.

3. Testy

Projektowanie UX to proces iteracyjny - z każdą nową informacją ulepszamy funkcjonowanie sklepu. Jak zbieramy nowe informacje? Poddając prototyp testom. Zapraszamy po kilka osób z każdej z grup użytkowników, przeprowadzamy testy projektu i na podstawie zebranych danych - usprawniamy go. Dzieje się to tak długo aż jesteśmy pewni, że żadna z grup nie będzie miała problemu z wykonaniem zadania, np. kupnem produktu, założeniem konta w twoim sklepie lub znalezieniem niezbędnych informacji. Testy dają nam pewność, że tworzymy właściwe rozwiązanie.

4. UI Design

Mamy projekt funkcjonalny, czas na zaprojektowanie interfejsu. Przygotowujemy projekt graficzny niezbędnych ekranów, czyli strony głównej, kolekcji produktów, karty produktu, koszyka, strony tekstowej, wyniku wyszukiwania, konta. W ramach usługi uspójniamy checkout i pozostałe strony sklepu do reszty projektu.

Interesuje cię Shopify Design? Zapytaj o ofertę przez formularz kontaktowy.

5. Development

Po tym jak zaakceptujesz projekt sklepu, zabieramy się za prace developerskie. Nasi programiści wdrożą projekt, dbając o performance sklepu (szybkie ładowanie, poprawne wyświetlanie elementów) oraz płynne wyświetlanie animacji i jakość zdjęć. Pomożemy ci w konfiguracji bramek płatności i przygotujemy instrukcję, jak zamieścić produkty na stronie. Przetestujemy działanie sklepu na najpopularniejszych wyszukiwarkach i urządzeniach mobilnych - zależy nam, aby wszystko działało poprawnie. Na koniec otrzymasz sklep gotowy do sprzedaży.

6. Stałe wsparcie

Praca nad sklepem nigdy się nie kończy. Trzeba pracować nad nim nieustannie, rozbudowując go, przygotowując nowe integracje lub podstrony. Jesteśmy w stanie ci w tym pomóc. Na przykład, chętnie pomożemy ci zoptymalizować sklep, kiedy rozpoczynasz nową kampanię.

Zapytaj nas o Shopify Design

Shopify design to kompleksowa usługa, w ramach której nasi specjaliści zaprojektują i wdrożą dla ciebie customowy sklep Shopify, ale to nie znaczy, że każdy musi mieć oryginalny szablon. Jeśli to twój pierwszy sklep i dopiero testujesz rozwiązania, zachęcamy cię do zapoznania się z pozostałymi artykułami na naszym blogu lub śledzenia naszego fanpage’a na Facebooku, gdzie publikujemy wpisy o tym, jak założyć i prowadzić sklep na Shopify. Jednak jeżeli znasz swoje oczekiwania, sprzedajesz produkt, który wymaga konfiguracji przed zakupem lub chcesz, aby twój sklep był spójny z twoją marką, customowy projekt sklepu może okazać się niezbędny.

Może zainteresuje Cię również:

September 14, 2020

Shopify Development, czyli czego możesz się spodziewać po współpracy z agencją?

Jeśli chcesz dostosować Shopify do swoich potrzeb, dodając kolejne funkcjonalności lub personalizując szablon, to nie obejdzie się bez pracy nad Shopify Developmentem. Jaki jest zakres prac Shopify Developera i jak pracują agencje Shopify? Zapraszamy do czytania.

Czytaj dalej